19 Eylül 2011 Pazartesi

Bamberg


Öncelikle herkese güzel bir hafta diliyorum.
Haftasonum oldukça yoğun geçti. Tunus'dan arkadaşlarım vardı. Ne çok özlemişim onları.
Birlikte güzel bir haftasonu geçirdik. Hep beraber Bamberg'e gittik. Birkaç resim paylaşacağım şimdilik. Fotoğraf makinemi evde unuttuğum için çekim yapamadım. Ama Bamberg'i gösterebilmek için birkaç tanede olsun alıntılardan yayınlıyorum.
Bamberg Almanya'da küçük ama şirin bir şehir. Nürnberg'e yaklaşık 40 km. uzaklıkta.
Burası masallar diyarı gibi bir şehir. Aynı çizgi filmlerdeki evler gibi hiç bozulmamış.  Ayrıca Bamberg Unesco'nun Dünya Mirasları listesinde de haklı olarak yerini  almış. Bunu anlamak için Bamberg'in mutlaka gidip görülmesi gerekiyor.
 

3 yorum:

müjde dural dedi ki...

Hakikaten çok şirin, kartpostal gibi manzarası, kıskandım seni:))))şaka şaka:)))nehir mi, deniz kıyısı mı? Aaa simit onlarda da var!!! :)

GÜLOANNEMUTFAKTA dedi ki...

72.HAFTA. PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ ETKİNLİĞİNİN EV SAHİBİYİM SEVGİLİ ARKADAŞLARIM; http://www.porselendemlik.com/ tarafından hazırlanmış olan porselen demlik çay saati etkinliğini 02 Şubat 2012-2 Mart 2012 TARİHLERİ ARASINDA www.guloannemutfakta.blogspot.com YANİ BEN YAPACAĞIM. SİZ SEVGİLİ ARKADAŞLARIMI VE KATILMAK İSTEYEN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM!!! TARİFLERİNİZİ HAZIRLAYARAK. VE TARİFİNİZE "PORSELEN DEMLİK ÇAY SAATİ 71.HAFTA " BAŞLIĞINI YAZARAK SAYFANIZDA YAYINLAMANIZI VE BANA YORUM BIRAKMANIZI RİCA EDİYORUM.SENİ VE BU YAZIYI OKUYAN HERKESİ ETKİNLİĞİMİZE DAVET EDİYORUM ETKİNLİĞİMİZE İSTEDİĞİNİZ KADAR TARİFLE KATILABİLİRSİNİZ ŞİMDİDEN KATILIMCI ARKADAŞLARIMA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. ETKİNLİĞİMİZE YEMEK TARİFİ GÖNDERİLMEMESİNİ RİCA EDİYORUM. LÜTFEN ÇAYIN YANINDA VERİLECEK TARİFLER OLMASINA DİKKAT EDELİM. SEVGİLER

Deli Kız Pınar Mutfakta dedi ki...

ayyyyy bretsellere bakkkkkkkkkk.allah allah nasıl canım istedi bak şimdi.bu bana yapılırmı hain domdommmmmmmmmm

Bloğumda Ara..

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...